Bindownica

Profesjonalne bindowanie prac

Bindowanie, czyli łączenie kartek grzbietami plastikowymi, drutowymi, paskami, spiralami jest najłatwiejszym i najszybszym sposobem na profesjonalną oprawę dokumentów. Polecamy oferowany przez nasz sklep sprzęt ze względu na łatwość obsługi i bezpieczeństwo użytkowania bindownic A4 ręcznych i elektrycznych. Bindownica łączy kartki za pomocą plastikowych grzbietów (tzw. bindy), co w efekcie sprawia, że plikowi kartek nadaje się elegancki wygląd i jest on praktyczny do przechowywania. W ten sposób można spiąć niemal wszystko, m.in. prace lub notatki. Przebiega to dokładnie w następujący sposób:

Dziurkujemy kartki i okładki. Przedziurkowane kartki mogą być oprawione grzbietem plastikowym, drutowym lub listwą zamykaną.
Wybieramy plastikowy grzbiet, (o odpowiedniej średnicy i kolorze), rozciągamy go na bindownicy, a następnie nakładamy plik kartek z okładkami.
Po zwolnieniu naciągu grzbietu dokumentacja jest oprawiona.

Zalety bindowania

Bindowanie to bardzo powszechny sposób oprawy prac. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość obniżenia kosztów oprawy oraz przyspieszenie terminu jej realizacji. Bindowanie może być tradycyjne lub wzmocnione (przy użyciu sztywniejszej okładki oraz zastosowaniu metalowego grzbietu). Dodatkową jego zaletą jest umożliwienie zmiany grubości pracy już po zbindowaniu lub zmiany kolejności stron w zbindowanym dokumencie (w opcji z plastikowym grzbietem). Bindownica A4 lub A3, zależnie od marki i modelu, może pracować z dokumentami różnej grubości i oprawiać je w tradycyjne lub wzmocnione i bardziej eleganckie okładki.