Bindownica kanałowa

Bindownica kanałowa - system oprawy dokumentów i książek.

System bindowania polega na tym, że zarówno okładki, jak i dokumenty są zaciśnięte w metalowym kanale.Dokumenty w tym systemie oprawy nie są dziurkowane, klejone czy szyte a od metalowego kanału oddzielone są okładkami.Dokumentacja jest zawsze sztywna, bez względu na to, jakiego typu okładek zastosujesz.

Przy pomocy bindownicy kanałowej można oprawiać orginały dokumentów, gdyż po rozbindowaniu można je odzyskać w idealnym stanie.

System Metalbind.

System Metalbind to opatentowane rozwiązania, szeroka gama rodzajów opraw i ograniczona wyłącznie ergonomią ilość bindowanych kartek.

W systemie tym przednia i tylna strona okładki oraz kanał bindujący są dostararczane oddzielnie. Kanał może być łączony zarówno z miękkimi okładkami, jak i eleganckimi twardymi. Można oprawiś dokumrnty samym kanałem. Specjalne ograniczniki w kanale ulatwiają wycentrowanie dokumentów wraz z okładkami, jak również uniemożliwiają przemieszczanie się stron dokumentacji wzdłuż kanału.Oprawa do 300 kartek 80 g/m2. Na wyposażeniu bindownicy klin debindujący, który umożliwia otwarcie oprawy.

System Metalbind daje nieograniczone możliwości indywidualizacji zarówno okładek, jak i grzbietów dokumentacji.

Każda bindownica systemu Metalbind może również bindować w systemie C-BIND. Aby było to możliwe należy zaopatrzyć się w specjalną wkładkę (O.CB Insert) lub wkładki (O.CB Inserts). Wyjątek stanowi urządzenie OPUS EASY 120, które nie wymaga stosowania wkładek.

system Metalbind - zobacz

System C- Bind.

W systemie tym przednia i tylna strona okładki oraz kanał bindujący są dostararczane razem jako kompletna okładka. Okładki miękkie z przednią stroną wykonaną z przezroczystej folii, tył karton. Okładki twarde pokryte okleiną z fakturą.Oprawa do 300 kartek 80 g/m2. Na wyposażeniu bindownicy klin debindujący, który umożliwia otwarcie oprawy.

system c- bind - zobacz.